Projektant produktu Maciek Wojcicki

Projektant Produktu Maciek Wojcicki
Projektant produktu Maciek Wojcicki dąży do tworzenia trwałych relacji ze swoimi klientami. Opiera je na dbałości o rozwój każdego aspektu projektu podczas całego procesu jego projektowania i wdrażania. Doświadczenie firmy rozwijało się podczas współpracy z europejskimi firmami. Były wśród nich Bauhaus, Clas Ohlson, JollyRoom, Atlas Wallcoverings, Rusta, Mothercare, Urban Outfitters, Lago, Hyatt Andaz Hotel a także Studio DN. Większość tych firm to przedstawiciele branży wykończenia i wyposażenia wnętrz. Jako Head of Design w duńskiej firmie Flugger A/S , jej brandu Fiona Wall Design Maciej Wojcicki wyspecjalizował się w skandynawskich trendach w projektowaniu i kolorystyce. Specjalizował się w projektowaniu dla potrzeb przemysłowego druku metodą sita rotacyjnego. Ma na swoim zawodowym koncie ponad 600 wdrożeń związanych z dostarczaniem usług doradczych oraz projektowych w dziedzinie projektowania produktu. 
Maciek Wojcicki  MA (RCA), zdobył tytuł Magistra Sztuki w 2004 roku na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Na wydziale Architektury i Wzornictwa specjalizował się w architekturze okrętowej.
Podczas studiów zdobył Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Projektowania Opakowań “Pakosfera” 2000. Zwieńczeniem okresu studiów  był niewątpliwie projekt pojazdu dla dzieci, który dotarł do finału konkursu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na najlepszy dyplom projektowy w 2004 roku. Projekt prezentowany był na wystawie Najlepszych Polskich Prac Dyplomowych w Muzeum Plakatu w Warszawie.
Z końcem 2004 roku projektant przeniósł się do Wielkiej Brytanii. W roku 2007 rozpoczął studia w Royal College of Art. Studiował na wydziale projektowania produktu prowadzonym wówczas przez Rona Arada oraz Torda Boontje. Podczas studiów został zaproszony do finału programu Selected Works organizowanego przez akademicką organizację Innovation RCA. Doszedł również do ścisłego finału Helen Hamlyn  Design Awards dzięki godnemu uwagi projektowi mobilnego mebla.
Ukończywszy RCA w  2009 roku został zaproszony do wzięcia udziału w wystawie 100% Futures 2009 w Londynie. Już w tym samym roku Li Edelkoort, bezsprzecznie światowej sławy specjalistka od trendów w dizajnie,  zaprosiła go do udziału w wystawie TALENT 2009 najlepiej zapowiadających się projektantów. W kolejnych latach projekty Maćka wystawiane były podczas  festiwali dizajnu w Eindhoven, w Mediolanie w 2011 roku na wystawie Hotel RCA oraz pokazie „13.798 Grams of Design” na Mediolańskiej Ventura Lambrate. W tym samym roku, zaproszony przez bardzo znaną markę Urban Outfitters, Wystawiał prace na swojej pierwszej indywidualnej wystawie w murach ich flagowego salonu w samym centrum Londynu. 
Jako projektant produktu Maciek Wojcicki przede wszystkim aktywnie współpracował przy różnorakich projektach z wiodącą duńską marką produkująca artykuły wykończeniowe, obecną w całej Skandynawii a także innych krajach świata – Flugger A/S oraz z ich marką – Fiona Wall Design.
Nasze Projekty  były szeroko publikowane w takich magazynach branżowych jak Icon, Onoffice, Elle Decoration, Wallpaper i podobnie w blogach dotyczących dizajnu – Dezeen, Mocoloco, Design-milk i wielu innych.  Prezentowaliśmy nasze projekty na niewątpliwie najlepszych wystawach w Londynie, Mediolanie, Berlinie, Einhoven, Sztokholmie, Kopenhadze oraz  Frankfurcie znajdując zainteresowanie nimi także poza Europą.